Reálie známých postav - Revelio.cz
Co to sakra je?

Co se to tu válí za věci

Reálie známých postav

Pokud máte zájem o knižní postavu nebo máte návrh na jinou, která není v nabídce, kontaktujte nás prosím na emailu /vedeni@revelio.cz/.


Harry Potter

student Nebelvíru

Chlapec, který přežil, kouzelnická celebrita, syn Lily a Jamese Potterových a vyvolený. To vše tento chlapec bezesporu je. Ale také je dítětem a nadšeným studentíkem Bradavické školy čar a kouzel, kde kromě trápení s domácími úkoly zažívá i mnohá dobrodružství. Jeho srdce nebije jen pro jeho nejlepší dva kamarády, Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, ale i pro celou jeho kolej a zbytek hradu. Tento talentovaný chlapec, jehož osud můžete sledovat v Potterblogu, toho má ještě mnoho před sebou.
Postava je speciální. Neobsazuje se.


Hermiona Grangerová  

studentka Nebelvíru    

Mudlorozená dívka, avšak také nejchytřejší čarodějka své doby. Dívka, bez které by její dva nejlepší kamarádi, Ron Weasley a Harry Potter, nepřežili ani první školní rok. Dívka, která by se se svými znalostmi vyjímala i v Havraspáru, avšak její odvaha ji dostala do červené koleje. Kvůli svému původu to nemá ve škole jednoduché, avšak vše přechází s hlavou vztyčenou a s výrazem pravého bojovníka.
Postava je momentálně obsazena.


Ronald Weasley

student Nebelvíru

Zrzavé vlasy, pihovatý obličej, nepřítomný výraz a ošoupané oblečení. To musí být bezesporu Weasley. Nejmladší syn manželů Weasleyových, který se stejně, jako všichni jeho sourozenci, dostal do Nebelvíru. Zde se seznamuje s jistým Potterem a jistou Grangerovou, kterou sice nemá odpočátku příliš rád, avšak nakonec se z nich stanou nerozluční přátelé a trojka motající se do všech problémů, které se jen naskytnou na obzoru.
Postava je momentálně obsazena.


Draco Malfoy  

student Zmijozelu   

„O tom se dozví můj otec,“ je snad tou nejčastější hláškou, kterou od tohohle rozmazleného blonďatého zmijozelského hocha z bohaté rodiny můžete slyšet. Vzhledem k tomu, jak moc je jeho rodina v čarodějnickém světě uznávaná a důležitá, si velice užívá ponižování a zesměšňování ostatních. Zejména pak mudlorozených či nebelvírských studentů. Přesto, že se v prvním ročníku poměrně sblížil s Harrym, patří mezi jeho nejoblíbenější terče slečna Grangerová.
Postava je momentálně obsazena.


Albus Dumbledore

penzista

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál, bývalý ředitel Bradavic a jeden z největších čarodějů své doby, který se znaven stářím a neustálými problémy rozhodl ředitelské křeslo předat svému mladšímu kolegovi Terrymu Morcovi, který své pohodlné křesílko předal do rukou Malcolma Albertsona, a sám odešel do důchodu. Nyní si užívá klidu, pokoje a nepřítomnosti těch malých věčně zvědavých hlaviček, jakými jsou studenti Bradavic.
Postava je v důchodu, proto ji není třeba obsazovat.


Minerva McGonagallová  

ředitelka školy   

Profesorka, jejíž srdce patří a vždy patřilo nebelvírské koleji, nyní také velká ředitelka. Na svůj věk s patřičnou vitalitou řídí školu čar a kouzel. Svou kolej předala profesorce Harrison, která ji následně předala profesorce Floyd. Její slovo je zákon a její pohled je přísný na každého, kdo nectí školní řád.
Postava je momentálně obsazena.


Severus Snape

profesor lektvarů

Věčně „milý“ pan profesor, který se stejně, jako každý rok, ucházel o místo profesora Obrany proti černé magii, avšak tu jako vždy nedostal, a proto tedy na škole působí pouze jako profesor Lektvarů. Tento přísný profesor vede své hodiny pevnou rukou, potrpí si na řád a kázeň a pokud něco nesnáší, tak jsou to vyrušující studenti. Na jeho hodinách jsou vítáni především studentíci zmijozelské koleje, kteří se těší jeho velké oblibě.
Postava je momentálně obsazena.


Ginny Weasleyová  

studentka Nebelvíru   

Nejmladší potomek, a také jediná dcerka, manželů Weasleyových, hrdá členka koleje Nebelvír a tichá obdivovatelka Harryho Pottera. Toto děvče zažívá hned při svém nástupu do školy velké, ač lehce nepříjemné dobrodružství a nikdo neví, co tuhle zrzavou hlavinku ještě čeká.
Postava je momentálně obsazena.


Luna Lovegoodová

studentka Havraspáru

Drobná blonďatá dívčinka s pronikavě modrýma očima, která se ještě před rokem těšila pouze a jen pozornosti svého otce, běhala bezstarostně po zahradě, naháněla škrkny a vytvářela ochranné talismany. Byla vychovávána v lehce jiném duchu, díky čemuž může pro většinu lidí působit lehce podivně, a právě tohle stojí za přezdívkou „Lenka Střelenka“.
Postava je momentálně volná.


Marcus Flint  

kapitán zmijozelského družstva   

Marcus Flint je drsný hráč Famfrpálu, který je zároveň i kapitánem mužstva. Jako většina Zmijozelských, i on nenávidí nebelvírské a nenechá si ujít jedinou příležitost, jak někoho z nich zesměšnit, protože jimi naprosto pohrdá. Marcus je obzvlášť známý svojí brutalitou a nečistou hrou při famfrpálových zápasech. Podobný je i mimo famfrpálový zápasy. Marcus je někdo, s kým si není radno zahrávat za žádných okolností.
Postava dostudovala.


Argus Filch

školník

Moták, který možná trpí o to více, že se pohybuje mezi desítkami nadaných mladých kouzelníků. Všechny, co nejsou plnoletí, nemůže vystát a ani dospělé nemá rád tak, jako svoji kočku, paní Norrisovou. Jako školník plní své povinnosti hlavně v situacích, kdy číhá na studenty porušující školní řád a následnými tresty. A jestli si myslíte, že trest u Filche znamená oprášit pár starých obrazů, tak se šeredně mýlíte. Náš milovaný školník je totiž jediný, kdo na studentech může provozat i tresty tělesné, tak pozor, abyste u něj jednoho krásného dne neskončili!
Postava je momentálně obsazena.


Rolanda Hoochová  

organizátorka famfrpálu   

Bývalá profesorka, která se ve školním roce 1991/1992 vzdala postu profesorky létání a naplno se pustila do příprav školního famfrpálu. Pod její taktovku spadá příprava náborů, tréninků, výběr kapitánů a členů mužstva a samozřejmě i samotná příprava famfrpálových zápasů. Nelze ji upřít, že i přes to, že již neučí, má stále co dělat.
Postava je momentálně obsazena.Cedric Diggory

student Mrzimoru

Jezevec sem, jezevec tam, no zrovna u tohohle se všem vybaví i jméno. Cedric Diggory. Chlapec, no vlastně už muž, který nejenže je jednim z nechvalně známých famfrpálových hráčů, kapitánů a chytačů na škole, ale ani jeho docházka není tak špatná. Kamarád do deště. Občasné namyšlenecké sklony sice má, ale kdo by mu to neodpustil? Ruku na srdce, obličej anděla, úsměv podlamující kolena a všechny fanynky mají smůlu. Jistá Havraspárská prefektka si ho klovla pro sebe a nikomu ho nechce půjčit.
Postava je momentálně obsazena.Cho Changová  

studentka Havraspáru   

Chytrá, tichá, milá dívka, která po hradě není moc vidět, jelikož většinu času tráví jako správná Havraspárka zalezlá v knihovně s nosem zabořeným do knih a učebnic. Vzhledem k tomu, že zatím nezačala žít vlastním životem, tak se ještě neprojevil její talent na famfrpál, ale kdo ví, jakým směrem by se její osud mohl stočit.
Postava je momentálně volná.Fred a George Weasleyovi

studenti Nebelvíru

Zrzavá dvojčata, od sebe téměř nerozeznatelná, mající to štěstí, že se narodili do početné rodiny Weasleyů.Školu navštěvují víceméně z povinnosti, ale pobyt v ní si umí zpříjemnit - ať už vtípky, jejichž obětí se stávají vesměs všichni žáci Bradavic, nehledě na věk, pohlaví, či kolej, vymýšlením záškodnických zákusků, nebo lítáním za holkami. Když je uvidíte utíkat, raději utíkejte také, jelikož byste pak tu vybuchlou bombu hnojůvku mohli u Filche odpracovat vy. Ještě větší pozor si dávejte, pokud uděláte něco jejich blízkým, protože patent na zesměšňování a trápení svých milovaných mají jen oni dva, a tak by to s vámi nemuselo dopadnout dobře.
Postavy jsou momentálně obsazené.Percy Weasley  

student Nebelvíru   

O jeho příslušnosti do rodiny Weasleyů na první pohled svědčí zrzavé vlasy a pihy, ale kdo ho někdy viděl poblíž Freda a George, tak snad ani nemůže věřit, že jsou z jednoho vrhu. Uťáplý šprt bez kapky smyslu pro humor, odsuzující sebemenší přestupky proti pravidlům. Nebelvírští mohou být jen rádi, že mu nebyl nadělen prefektský odznak, jelikož by určitě strhával body vlastní koleji i za sebemenší zvýšení hlasu ve společenské místnosti.
Postava dostudovala.Vincent Crabbe a Gregory Goyle

studenti Zmijozelu

Hromotlucké duo ze Zmijozelu, které má nejspíš i pohromadě méně inteligence, než tlustočerv. Kumpáni Draca Malfoye, kterému jsou neustále za patami, mnozí mají podezření, že je to z toho důvodu, že jim Draco připomíná, že nesmí zapomenout dýchat. Pro ránu ale nejdou daleko, proto je lepší si z nich srandu dělat jen v ústraní, protože nemají problém kohokoliv složit k zemi.
Postavy jsou momentálně volné.Penelopa Clearwaterová  

studentka Havraspáru   

Milá blondýnka, která svými vědomostmi dělá své koleji čest i poté, co přestala na hrudi nosit prefektský odznak, se kterým dovedla ve školním roce 1991/1992 Havraspárskou kolej k výhře školního poháru. Smysl pro humor byste u ní hledali horko těžko, ale pokud jste ztracení v přeměňovacích kouzlech a přísadách do lektvarů, neváhejte ji v knihovně požádat o radu.
Postava dostudovala.Rubeus Hagrid

hajný

Klíčník a šafář Bradavic, starající se o zvířenu hlavně v Zapovězeném lese. Má zvláštní smysl pro oblíbení si těch nejpodivnějších tvorů, ale srdce má nezkažené a na pravém místě. Když je potřeba, zaskočí jako suplent a po večerech si sem tam dá skleničku ohnivé whiskey, ať už sám nebo s některým z kolegů. Vždy rád uvítá přítomnost jakéhokoliv studenta, který k němu zaskočí na hrnek čaje a přátelské tlachání.
Postava je momentálně obsazena.Alastor Moody  

profesor obrany proti černé magii   

Ne nadarmo se říká, že půlka Azkabanu je obsazena díky němu. O jeho minulosti se můžeme lecco domnívat díky hlubokým jizvám na jeho obličeji a umělé noze.Traduje se o něm, že po letech bystrozorské práce zešílel. Je tomu tak? Alastor Moody je však velmi bystrý, ostražitý a podezíravý. Jeho čarodějnému oku neunikne nikdo. Mistr v oboru obrany proti černé magii, který se svým studentům nebojí ukázat nic. Konec konců, člověk by měl být připraven na vše.
Postava je momentálně obsazena.Kolejní duchové

duchové

Helena z Havraspáru, Krvavý Baron, Tlustý Mnich a Skorobezhlavý Nick - čtveřice duchů, z nichž každý patří jedné koleji. Můžete se s nimi setkat na chodbách, kdy často děsí studenty (hlavně ty nové) náhlým vystupováním ze zdí. U celoškolních akcí obvykle poletují nad svěřenci své koleje a užívají si přítomnost tolika mladých tváří. Většinu času však tráví mimo hlavní prostory a do chodu školy nezasahují.Filius Flitwick  

profesor starodávných run   

Velikost není všechno, o čemž vás na hodinách jistě přesvědčí vzrůstem malý, ale uměním obrovský kouzelník. Sice se často stává obětí studentských vtípků a na důvod jeho výšky mezi studenty koluje mnoho teorií, ale post profesora zvládá se značnou grácií. S hůlkou to umí bravurně, a tak není divu, že z jeho hodin chodí studenti nadšení a metají kouzla jako diví.
Postava je momentálně obsazena.Pomona Prýtová

profesorka bylinkářství

Dobrosrdečná profesorka, která je mezi rostlinami jako doma, hlavně mezi těmi kouzelnými. Snaží se na hodinách studenty naučit jak o ně s láskou pečovat, ale i na které si dát pozor, což se může hodit hlavně při zakázaných návštěvách Zapovězeného lesa. Díky ní studenti dále běhají po chodbách a neleží zkamenělí na lůžkách v ošetřovně. Pokud si ji nechcete znepřátelit, tak choďte po vyznačených cestách a v žádném případě nezašlapávejte kytky.
Postava je momentálně volná.Neville Longbottom  

student Nebelvíru   

Veškeré štěstí si vybral jako nemluvně, když si lord Voldemort za svůj cíl vybral Harryho a ne jeho. Od té doby je jeho život jedna velká nehoda, ať už jde o ztrácení věcí, nešikovnost na hodinách, nebo zapomínání hesel. Pomocí spolužáků, kteří se postupně stávají čím dál tím bližšími přáteli však přežívá ve škole ve zdraví, poměrně úspěšně a hlavně s notnou dávkou dobrodružství.
Postava je momentálně obsazena.Pansy Parkinson

studentka Zmijozelu

Nabubřelá dámička, která chvílemi působí, že je dívčí kopií Draca Malfoye s tím rozdílem, že neupozorňuje na vliv svého otce, ale jen na svůj čistokrevný původ. Pokud nejste ze Zmijozelu (a obzvlášť pokud jste v Nebelvíru) a uvidíte toho stvoření kráčet po chodbě, raději změňte směr, protože setkání s ní bývá málokdy příjemné.
Postava je momentálně obsazena.

Přihlášení

Online (4)

Mackenzie Magpie
Prefektka Havraspáru
<-Člen famfrc týmu->
Havraspár
Adelle Martell
Prefektka Nebelvíru
<-Hledač->
Nebelvír
Gwendolyn Gregson-Williams
Nováček ♀
Nezařazen
Frankie Kelly
Nezařazena
<-Velmistr čokožabek->
Předškolák